Syrob Bezový - bezinkový sirup 0,5l Kitl
Kód: SI584Související produkty
Detailní popis produktu
Poctivý hustý sirup z ručně sbíraných čerstvých květů bezu černého.
Květy jsou z vlastních BIO odrůdových keřů. Je bohatý na látky aromatické i zdraví prospěšné.
Je skvělý pro přípravu osvěžujících domácích limonád. Zalitý horkou vodou a ozdobený kouskem jablíčka a hřebíčkem, jej můžete vychutnat jako skvělý horký nápoj.
Květy jsou z vlastních BIO odrůdových keřů. Je bohatý na látky aromatické i zdraví prospěšné.
Je skvělý pro přípravu osvěžujících domácích limonád. Zalitý horkou vodou a ozdobený kouskem jablíčka a hřebíčkem, jej můžete vychutnat jako skvělý horký nápoj.
Kitl Syrob připravujeme z čerstvých květů bezu černého v BIO kvalitě.
- Abychom si zajistili dostatek kvalitních bezových květů, založili jsme si ve spolupráci s Výzkumným a šlechtitelským ústavem ovocnářským Holovousy vlastní sad vyšlechtěných odrůdových bezů.
- K výrobě používáme čerstvé květy, které zpracováváme za studena.
- Sad vedeme v režimu BIO proto, aby se do finálního sirupu nedostala chemie používaná k ošetřování rostlin v konvenčním zemědělství
- Naše receptura výroby Bezového Syrobu je podobná té, jakou po generace používají maminky a babičky k výrobě domácí bezové šťávy
Kitl Syrob Bezový získal na čtyřicátém ročníku výstavy Země živitelka 2013 hlavní cenu veletrhu "Zlatý klas s kytičkou".
Rozbor vodného bezové macerátu, který provedlo pracoviště Akademie věd ČR, prokázal:
- přítomnost rutinu, kyseliny chlorogenové a jejího izomeru
- rutin má velmi silné antioxidační vlastnosti, působí příznivě na stěnu žil a krevních vlásečnic
- u kyseliny chlorogenové byla objevena výrazná protinádorová aktivita a zaznamenány jsou také významné antioxidační účinky
- komplex fenolických sloučenin obsažený v květech bezu představuje látky účinné při léčbě chřipky a nachlazení
5,0
1 hodnocení
Přidat hodnocení
5
4
3
2
1
5
Velmi dobrá kvalita.
Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.